Autosema offroad team naposledy v Milovicích 11.-12.10.!!!!-----POZOR !!!! OBA NAŠE SPECIÁLY NA PRODEJ !!!!!! ------- Aktivita na stránkách se postupně přesunula na Facebook, kde můžete najít fotografie a videa ze závodů ------- Sledujte naše stránkySEMACRUISER 6 NA PRODEJ !!!!!!!

OLSEMA 8 NA PRODEJ !!!!!!!!

 

 

 

 

Pravidla pro MČR 2013 ZDE     

Poslední aktualizace
 25.09.2014

Kalendář MČR  2014

 

Autosema offroad team naposledy

Po téměř 20 úžasných letech na offroad trialové scéně nastal čas, kdy se náš tým zúčastní svého posledního trialového závodu. Za poslední dvě desetiletí toho náš tým dokázal víc než mnoho.

Milan Sedláček byl spoluzakládajícím členem celé české offroad trialové scény, jedním z prvních závodníků a inovátorem na poli trialové techniky. Spolu s Markem Michalem založili Autosema offroad team, pod jehož křídly spolu, a později i s Jakubem a Tomášem Michalem, postavili celkem 8 závodních speciálů a každý z nich se stal více než úspěšným. Celkový počet titulů mistra České republiky snad ani nejde spočítat.

Úspěchy našeho týmu na evropském šampionátu zahájil Milan již v roce 2007, kdy se mu podařilo dosáhnout na titul vicemistra Evropy. V roce 2009 na sklonku své jezdecké kariery vybojoval Marek první titul mistra Evropy a započal tím téměř neuvěřitelnou šňůru úspěchů rodiny Michalů s vozem Semacruiser 6. V následujících dvou sezónách se stal Jakub v Semacruiseru 6 vicemistrem a následně i mistrem Evropy, poté ho vystřídal Tomáš, který v dalších dvou letech přidal dvě evropská třetí místa, která vyšperkoval letošním titulem mistra Evropy. Celkem tedy 6 pódiových umístění v jedné kategorii v řadě s jedním vozem! K tomu navíc v posledních dvou letech přidal Jakub dva evropské tituly s vozem Olsema 8 a jako první v celé evropské historii obhájil mistrovský titul v nejprestižnější kategorii Prototyp! Tím se stal jednoznačně celý tým Autosema nejúspěšnějším týmem české historie a také jedním z nejúspěšnějších týmu evropské historie.

Nicméně po dosažení všech těchto úspěchů nastal moment, kdy jsme se rozhodli posunout se dál a pokusit se poprat o úspěchy i v jiném sportovním odvětví. V offroad trialu jsme dosáhli všech úspěchů, kterých jsme mohli, naše závodní speciály i my jsme nyní v nejlepší kondici a nejlepší je odejít na vrcholu. Proto nabízíme oba naše trialové speciály k prodeji a následující sezónu se budeme účastnit českého mistrovství v rallycrossu a v nově vzniklé kategorii National1600 se pokusíme překonat své hranice a zabojovat o výsledky na poli rallycrossovém.

Každopádně žádného z dosavadních úspěchu bychom nedosáhli bez všech současných i bývalých členů našeho týmu. Ať už to byli naší spolujezdci – Olča Hlavatá, Jarda Zdobinský, Robert Grygarčík, Zdeněk Vrabec či Tonda Nedvídek; nebo nepostradatelní členi našich rodin, kteří nás doprovázeli na většině závodů a v nejvypjatějších momentech nás nikdy nenechali ve štychu; či ostatní členi našeho týmu, kteří nás zejména v dřívějších dobách doprovázeli jako skvělá technická podpora. Takto úspěšné historie bychom se také nemohli těšit bez podpory všechny našich přátel a fanoušků. Děkujeme!

Poslední závod, kterého se zúčastníme, se bude konat 11.-12. října a tímto bychom rádi pozvali všechny v tento termín do Milovic, kde se odehraje naše rozlučka s trialy, aby si s námi užili tento zlomový okamžik celého týmu Autosema a v sobotu večer si s námi slavnostně připili na nový žáčátek!

Více ZDE

 

 

 

Olsema 8 NA PRODEJ !!!
Více ZDE

 

 

 

 

 

Semacruiser 6 NA PRODEJ !!!
Více ZDE

 

 

 

 

 

     
 

Po dlouhé zimní přestávce se blíží 1. závod roku 2014 a my jsme připraveni!
Již 8.a 9. března

Video z přípravy Olsemy 8
 

 

Celkové výsleky MČR 2013

Výsledky ME - Eurotrial 2013
 

 
 

7. závod MČR - KLADNO 16.-17.11.2013
Tomáš  Michal, Olina Hlavatá - 1. Modified
Jakub Michal, Jaroslav Zdobinský - 1. Prototyp

Foto zde

 
 

Gjerstad-Sladden 2.11.2013
Tomáš  Michal, Olina Hlavatá - 2. Modified
Jakub Michal,
Jørn Høidalen  - 3. Prototyp

Video zde

 
 

6.závod MČR - MILOVICE 12-13.10.2013
Tomáš  Michal, Olina Hlavatá - 1. Modified
Jakub Michal, Jaroslav Zdobinský - 1. Prototyp

Foto zde

 
 

5. závod MČR - Žilina (Slovensko) 14.-15.9.2013
Tomáš  Michal, Olina Hlavatá - 1. Modified
Jakub Michal, Jaroslav Zdobinský - 1. Prototyp

Foto zde
 

 
 

      MISTROVSTVÍ EVROPY 2013    
VILLAGRANDE di Montecopiolo
ITÁLIE
Jakub Michal a Jaroslav Zdobinský - 1. v kategorii Prototyp
Tomáš Michal a Olina Hlavatá - 3. v kategorii Modified
Reportáž
Foto

Výsledky na www.eurotrial.it

 

4. závod MČR - Tanvald 8.-9.5.2013
Tomáš  Michal, Olina Hlavatá - 1. Modified
Jakub Michal, Jaroslav Zdobinský - 2. Prototyp

   VIDEO, Foto a reportáž  ZDE
 

3. závod MČR - Čadca (Slovensko) 13.-14.4.2013
Tomáš  Michal, Olina Hlavatá - 1. Modified
Jakub Michal, Jaroslav Zdobinský - 2. Prototyp

    VIDEO, foto a reportáž  ZDE
 

1. závod NC - Brokelandsheia (Norsko) 4.5.2013

Jakub Michal, Tommy Olsen - 2. Prototyp

Foto a VIDEO  ZDE
 

VIDEO


2. závod MČR - Bezděkov u Žatce 13.-14.4.2013
Tomáš  Michal, Olina Hlavatá - 1. Modified
Jakub Michal, Jaroslav Zdobinský - 2. Prototyp

Foto a VIDEA  ZDE

VIDEO

31.3.2013      Oprava Olsemy 8
Olsema je již na nových kolech a také se nám povedlo předělat spojovačky řízení.
Poté přišlo focení vozů, které přešlo spíše v soutěž, kdo vyjede výš :-)
Více ZDE

 

1. závod MČR - Kladno 16.-17.3.2013
Tomáš  Michal, Olina Hlavatá - 1. Modified
Jakub Michal, Jaroslav Zdobinský - 2. Prototyp

Po dlouhé zimní přípravě jsme se konečně dočkali data 16. března. Pro mnoho lidí to byla nejspíš obyčejná sobota jako každá jiná, ale pro všechny fanoušky offroad trialu tato sobota znamenala očekávané zahájení další sezóny mistrovství ČR.

Foto, reportáž a VIDEO!!!
 

Video


Foto jak auto vypadalo před opravou naleznete ve fotkách z Kladna

24.3.2013      Oprava Olsemy 8
Premiéra Olsemy v Čechách neproběhla úplně podle našich představ. Přestože pracovala velice dobře a předčila naše očekávání, domů jsme si přivezli po jednom z velice náročných sjezdů nepojízdný stroj. Ačkoliv situace vypadala opravdu dramaticky, dokázali jsme Olsemu díky dobrému pracovnímu zázemí v Milanově dílně a pomoci Jaroslava Linharta opravit za pouhý jeden den. Do příštího závodu v Žatci nám zbývá jen vyměnit spojovací tyče řízení a přezout na nová kola.

Video nehody zde 


starý chladič protrhla protočená náprava


kloubové ložisko muselo ven, proběhla repase a teď je vše jako nové.

16. - 17. březena se jede 1. závod sezóny 2013 na KLADNĚ!!!!
A je to tady! Zima pomalu končí a s ní končí také naše dlouhá zimní přestávka.. Rozhodně jsme během ní nezaháleli a kromě kompletní vyměny týmových barev se nám také podařilo úplně přizpůsobit nový prototyp Olsemu 8 dle našich představ a navíc jsme vyměnili sedačky a provedli mnoho dalších úprav na Semacruiseru 6. 

Už 16.března se bude konat první závod otevřeného mistrovství České republiky a my nebudeme chybět! Máme v plánu účastnit se celého mistrovství v zastoupení 2 posádek. V Semacruiseru 6 a kategorii Modified budou, stejně jako minulý rok, závodit Tomáš Michal s Olinou Hlavatou. Druhou posádku bude tvořit Jakub Michal s Jaroslavem Zdobinským v našem novém prototypu Olsema 8. Ve stejné sestavě se chceme účastnit také Eurotrialu 2013 konaného v Italii na začátku srpna.

Všichni se už moc těšíme na novou sezónu a pevně doufáme, že se nám bude dařit a dosáhneme na co možná nejvyšší umístění jak na domácí, tak i na evropské scéně.

 

Takto vypadal závod na Kladně v roce 2012

 

24.2.2013     Auta jsou již téměř připravená na sezónu!!!!!!!!!
Jak Semacruiser, tak i Olsema dostaly nové polepy a vypadají nádherně. Na Olsemě navíc přibyl senzor zadních kol, který funguje naprosto dokonale :-)


Nejdříve jsme potřebovali vyzkoušet, jak auto vlastně kříží

a pořád mělo 3 kola na zemi, až jsme toho radši nechali :-D

nový systém ukazování polohy zadních kol

ukazuje velmi přesně a rychle pomocí LED diod na přistrojovce.

Takto vypadá finální verze Olsemy 8 i s polepy
 

a takto vypadá finální verze Semacruiseru 6

obě auta společně
11.2.2013     Tento víkend byl ve znamení drobných kosmetických úprav.
Jakub se svým novým spolujezdcem Jaroslavem Zdobinským natřeli kompletně podvozek Olsemy a Tomáš natřel zbývající části Semacruiseru.
Na Olsemu jsme navíc konečně mohli přidělat 6. bod pásů, který přišel poštou až z Norska.
 

Auta vypadají společně moc pěkně

a to i zezadu

podvozek na Olsemě byl hodně odřený

a tak dostal novou černou

takto vypadá výsledek

Semacruiser je již kompletně přebarvený

Olsema 8
Na konci sezóny jsme přivezli z Norska nový závodní speciál Olsema, se kterým bude startovat Jakub Michal v kategorii Prototyp

Olsemu jsme převzali na závodě v Norsku, který byl zároveň jejich poslední a největší akcí sezóny. Mimo trialové speciály zde byl vypsán také závod pro formule offroad a nově také divácky velmi atraktivní offroad cross.
Akce to byla velmi povedená a až na chladné a deštivé počasí byl zážitek naprosto dokonalý, zejména při pozorování několika trialových speciálu, které nejsou stavěny na vyšší rychlosti a i při tom si to velmi nekompromisně rozdávaly na crossové trati.
Nově pořízený prototyp se choval velmi dobře a Jakub Michal a Marek Michal vyhráli a posádka v obráceném složení skončila 4., což ve velmi nabité konkurenci 12-ti severských prototypů je skvělé umístění.
Bohužel došlo k přehřátí motoru, protože nejspíš nebyl odvzdušněný chladící okruh a tím vznikly komplikace, které jsme museli po příjezdu domů řešit.

Více zde

Semacruiser 6
Ovšem nepracovalo se jen na novém "přírustku" do rodiny. Trochu péče si zasloužil i Semacruiser, který byl po posledním závodě poněkud pomuchlaný a jeho vzezření již nebylo nejlepší. A tak jsme se pustili do jeho obnovy. Bylo zapotřebí narovnat několik trubek, vyklepat několik plechů, narovnat dveře, rozepřít zmáčklou přístrojovku a několik dalších úprav včetně výměny sedaček, které už po mnoha letech používání nebyly vyhovující. Největší a také nejvýraznější novinkou však byla změna barev, která se mění z kombinace žluto-modré na stříbrno-červenou. A proto jsme se museli chopit štětců a sprejů a "překabátit" celý Semacruiser.

Více zde

 

2013

 

Celkové výsledky MČR za rok 2012
Tomáš  Michal, Olina Hlavatá - 2. Modified
Jakub Michal, Milan Sedláček - 3. Promodified

 
 

 

 

Takto vypadala SEZONA 2010

 

ARCHIV 2012 

ARCHIV 2011

 

ARCHIV 2010