3. závod MČR - Čadca (Slovensko) 13.-14.4.2013


       Foto zde       

Foto od Zuzana Strieborná


Video

 >

 

Reportáž

 

Ještě dlouho od 1. závodu v Kladně nás zima trápila, ale nakonec tak, jako každý rok, jaro dorazilo a navíc v tu nejlepší chvíli. Svůj příchod si totiž skvěle načasovalo na termín konání 2. závodu mistrovství ČR. A hned se ukázalo v plné své parádě, protože kromě pár drobných přeháněk jsme prožili nádherný slunečný a teplý víkend.
Bezděkov u Žatce se vyznačuje především bahnem a loužemi, které ztěžují každou místní sekci. Díky zásahu pořadatelů, kteří odsáli většinu vody z děr, a již zmiňovanému dobrému počasí se však jednalo (až na výjimky) o tuhé bláto, které není tak nepříjemné. Přesto nás pěkně potrápilo a udělalo závod opravdu náročným.
My jsme po 1. závodu, kde byla Olsema dost poničena, museli pilně pracovat, abychom ji připravili na 2. závod. Vše jsme naštěstí stihli a navíc na Olsemu konečně dorazili nové gumy – kopačky -, které jsou pro závody na blátě nezbytné, a tak jsme do Žatce mohli vyrazit opět plně vyzbrojeni.
Hned náš první sobotní trial ukázal snad poslední nedostatek Olsemy – malý výkon motoru, který chybí zejména v delších výjezdech anebo hlubokém bahně. Tento nedostatek však Kuba skvěle kompenzoval svými nápady kudy jet a díky tomu zajížděl celý víkend velmi dobré výsledky. Semacruiser nezklamal a opět fungoval skvěle a hravě zdolával téměř všechny nástrahy žateckých tratí. Velkou radostí pro nás bylo, že ani jeden náš vůz nepostihl žádný karambol či porucha, což se však nedalo říci o ostatních účastnících. Naštěstí trialy v Bezděkově obsahují jen minimum dlouhých strání, a tak se téměř vždy jednalo o nevinné převrácení na bok, při kterém nedošlo k žádnému poškození.
Závod skončil pro nás poměrně úspěšně, neboť jsem s Olčou po boku, v Semacruiseru vybojoval vítězství s velkým náskokem před druhým Márou Vodrážkou. Kuba s Jardou skončil druzí poté, co několik málo trialů nedojeli kvůli zmiňovanému nedostatku výkonu. Přesto jeho výkony byly opravdu dobré a po celý víkend šlapal loňskému mistru Evropy – Bohdanovi Nowému na paty.
Celý víkend se skvěle vydařil a proběhl v příjemné přátelské atmosféře za doprovodu velkého počtu diváků. Jediným nedostatkem bylo, že v pozdních odpoledních hodinách, kdy jezdci končili svůj závodní den, nebylo již v občerstvení nic jiného k jídlu, než nepříliš dobrá klobása.
Další závod se koná druhý víkend v květnu na Slovensku v Čadci a slibuje zajímavou podívanou, protože kategorie Prototype by se měla rozrůst o dalšího „pavouka“, tedy speciál dovezený z Norska.