Offroad trial 2004-2012

Autosema offroad team naposledy

Po téměř 20 úžasných letech na offroad trialové scéně nastal čas, kdy se náš tým zúčastní svého posledního trialového závodu. Za poslední dvě desetiletí toho náš tým dokázal víc než mnoho.

Milan Sedláček byl spoluzakládajícím členem celé české offroad trialové scény, jedním z prvních závodníků a inovátorem na poli trialové techniky. Spolu s Markem Michalem založili Autosema offroad team, pod jehož křídly spolu, a později i s Jakubem a Tomášem Michalem, postavili celkem 8 závodních speciálů a každý z nich se stal více než úspěšným. Celkový počet titulů mistra České republiky snad ani nejde spočítat.

Úspěchy našeho týmu na evropském šampionátu zahájil Milan již v roce 2007, kdy se mu podařilo dosáhnout na titul vicemistra Evropy. V roce 2009 na sklonku své jezdecké kariery vybojoval Marek první titul mistra Evropy a započal tím téměř neuvěřitelnou šňůru úspěchů rodiny Michalů s vozem Semacruiser 6. V následujících dvou sezónách se stal Jakub v Semacruiseru 6 vicemistrem a následně i mistrem Evropy, poté ho vystřídal Tomáš, který v dalších dvou letech přidal dvě evropská třetí místa, která vyšperkoval letošním titulem mistra Evropy. Celkem tedy 6 pódiových umístění v jedné kategorii v řadě s jedním vozem! K tomu navíc v posledních dvou letech přidal Jakub dva evropské tituly s vozem Olsema 8 a jako první v celé evropské historii obhájil mistrovský titul v nejprestižnější kategorii Prototyp! Tím se stal jednoznačně celý tým Autosema nejúspěšnějším týmem české historie a také jedním z nejúspěšnějších týmu evropské historie.

Nicméně po dosažení všech těchto úspěchů nastal moment, kdy jsme se rozhodli posunout se dál a pokusit se poprat o úspěchy i v jiném sportovním odvětví. V offroad trialu jsme dosáhli všech úspěchů, kterých jsme mohli, naše závodní speciály i my jsme nyní v nejlepší kondici a nejlepší je odejít na vrcholu. Proto nabízíme oba naše trialové speciály k prodeji a následující sezónu se budeme účastnit českého mistrovství v rallycrossu a v nově vzniklé kategorii National1600 se pokusíme překonat své hranice a zabojovat o výsledky na poli rallycrossovém.

Každopádně žádného z dosavadních úspěchu bychom nedosáhli bez všech současných i bývalých členů našeho týmu. Ať už to byli naší spolujezdci – Olča Hlavatá, Jarda Zdobinský, Robert Grygarčík, Zdeněk Vrabec či Tonda Nedvídek; nebo nepostradatelní členi našich rodin, kteří nás doprovázeli na většině závodů a v nejvypjatějších momentech nás nikdy nenechali ve štychu; či ostatní členi našeho týmu, kteří nás zejména v dřívějších dobách doprovázeli jako skvělá technická podpora. Takto úspěšné historie bychom se také nemohli těšit bez podpory všechny našich přátel a fanoušků. Děkujeme!