Archiv 2017

Shrnutí sezóny 2017

Je pár dní po vyhlášení celkových výsledků MČR a MMČR a my se můžeme, podobně jako v předchozích dvou sezónách, chlubit přivezeným pohárem z tohoto vyhlášení. Sezóna to byla bez pochyb opět velice zajímavá, a proto budem postupně přidávat její shrnutí z pohledu obou nasich jezdců.

Za celý tým a oba naše jezdce děkujeme všem našim sponzorům a partnerům, kteří nám umožnili zažít další skvělou sezónu v rallycrossu. Děkujeme také všem našim mechanikům a zpřátelenému týmu Kuby Bittmana za technickou podporu během závodu. Děkujeme rodinám a přátelům za podporu a toleranci, když nejsme furt doma kvuli našemu koníčku. Děkujeme také Vám, našim fanouškům, že sledujete naše stránky, podporujete a fandite našemu týmu. Největší dík však patří šéfovi týmu, tátovi obou jezdců a také hlavnímu sponzorovi, bez kterého by ani tým Autosema Racing neexistoval, Markovi Michalovi.

Jakub3Tom2

Jakub

Po loňské sezóně, během které se Jakub především sžíval s novým Peugeotem 206, jsme si pro letosni sezónu stanovili jasné cíle - aby Jakub bojoval o pódiové umístění v celkovém pořadí MMČR a prosadil se také v celkovém pořadí Zóny střední Evropy. Věděli jsme však, že tyto cíle mají nastavenou laťku dost vysoko a spíše znamenaly "jaké výsledky bychom si přáli". O to příjemnější překvapení bylo, když Jakub na závodech stačil jezdcům, kterým v loňské sezóně nestačil, a dokonce je i porážel. Bohužel tyto výsledky byly vykoupeny velkou Kubovou snahou a tvrdými souboji, které vyústily v několik tvrdých nehod (Slovakiaring, Melk, Sedlčany). Vždy se však 206 podařilo dát dohromady, i když její vzhled na konci sezóny není příliš krásný. V průběhu sezóny se navíc ukázalo několik částí podvozku, které nefungují zcela ideálně a nesou s sebou mnoho technických problémů.

S ohledem na všechny překážky, které se v průběhu sezóny vyskytly, je pro nás Kubovo 3. místo v rámci MMČR v kategorii STC-2000 a 6. místo v ZSE také v STC-2000 výsledkem z říše snů, který nám navíc dává naději, že po odstranění problematických části auta můžeme mířit ještě výše

Jakub1Jakub2

Tomáš

Tomáš do nové sezóny vstupoval jako obhájce titulu Mistra ČR v kategorii N1600, ale hned první závod ukázal, že obhajoba bude víc než složitý úkol. V enkách se výrazně přitvrdilo v soubojích a také se znatelně vyrovnaly výkony jezdců. Navíc Tomášovo Polo doprovázely v průběhu sezóny drobné technické problémy (prasklá poloosa, utržený držák motoru apod.), které však v nabité konkurenci znamenaly velkou bodovou ztrátu. Přesto Tomáš neustále bojoval o stupně vítězů a před posledním závodem byl na celkovém děleném třetím místě. Poslední závod na Slovensku byl výrazně ovlivněn počasím a celkově se závod nevydařil podle našich predstav. I proto na Tomáše zbyla v celkovém pořadí "jen" nepopulární brambora.

Již nyní můžeme prozradit, že Polo si našlo nového majitele, kterému doufáme bude přinášet samou radost a úspěchy. A co na Tomáše čeká příští rok? Nechte se překvapit.. jediné, co zatím můžeme prozradit je, že do našeho týmu přibude další Francouz..

Tom1Tom3