8.11.2009         7.závod MČR - Kladno

Tak a je to tady, konec sezony přišel až nečekaně rychle a před námi je 3 měsíce pauza na „regeneraci“

Ale poslední závod na Kladenské haldě se náramně povedl. Autosema triumfovala jak v Modified, tak v Prototype, i když v Prototype závodili Milan se Zuzkou spíše sami se sebou, a tak si závod užívali. V Modifiedu nebylo stále rozhodnuto o Mistru ČR, ale zázrak se nestal, a ačkoliv já s Kubou jsme vyhráli, v konečném pořadí jsme skončili na krásném 2. místě a Milan s Robertem a Zuzkou na 3. místě, protože se celý rok potýkali s technickými problémy.

19.10.09 Téma pro hosty Jiřího Zíty - Marek a Jakub Michalovi a Martin Podhola o ME v Německu na ČT4 sport

zde

13.10.2009         VYSTAVUJEME V HOLEŠOVICÍCH
Od 15. do 18.10. si můžete prohlédnout oba naše speciály na výstavě Autoshow Praha na výstavišti v Holešovicích - expozice ÚAMK.

11.10.2009         6.závod MČR - Krnov

A jsme doma ze zabláceného a deštivého Krnova. Přivezli jsme si zlato a nefunkční motor..:-) Přes velmi náročné tratě, na kterých se krnovští pořadatelé opravdu vyřádili, zvlášť při výrobě umělých překážek, se mně s Kubou zadařilo a vybojovali jsme první místo. Milanovi, který jel se Zuzkou, protože Robert kvůli nemoci nemohl přijet, nadobro odešel motor v jeho Protosemě, ale do té doby se jim celkem dařilo a obsadili 3. místo

reportáž a video  ZDE

6.9.2009         5.závod MČR - Radimovice u Plzně

Z Radimovic jsme si přivezli 2 zlata a obě kočíroval Kuba..! Podařilo se mu zvítěžit jak v kategorii M s Tomášem, tak v PM se Zuzkou. Milan s Robertem "vybojovali" 3. místo s 5211 body. Motor jim hned po prvním trialu "zaklepal", a tak Milan raději dál nepokračoval, aby ho nedorazil.

Foto, reportáž a video  ZDE

Titul Mistrů Evropy získala již potřetí česká posádka a poprvé Autosema, ve třídě Modified Marek a Jakub Michalovi se Semacruiserem 6

Je za námi Eurotrial 2009 v Německu. Přestože se pořadatelé potáceli v potížích, neboť jeden organizátor sebral všechny peníze a zmizel, podařilo se jim závod uspořádat a pro Autosemu dopadl neskutečně úspěšně. Milan s Robertem skončili na krásném 8. místě v kategorii Prototyp a táta s Kubou vybojovali bezchybnou jizdou neuvěřitelný titul MISTR EVROPY v kategorii Modified. Dařilo se i dalším českým posádkám - Martin Podhola se svojí ženou obsadili 3. místo v kategorii Standard a ve stejné kategorii obsadil Petr Stanovský 4. místo..

8.6.2009         4.závod MČR - Zborov nad Bystricou

Je za námi 4. závod. V něm si odbylo premiéru Slovensko, coby místo pro závodění.

Skřípání, dření, rány, potlesk spousty diváků, to vše a ještě víc charakterizuje tento závod. Obě naše posádky skončily na 2. místě, avšak cesta k tomuto umístění byla trnitá - 3 boudy, utržené řízení, proražená guma, uražené brzdy - přesto se podařilo.

14.5.2009 - Video z Bratronic ve složce videa

3.5.2009         3.závod MČR - Bratronice

krásné počasí, nesmírně náročné tratě, ale také spousta smůly a nezdaru - to vše provázelo 3. závod v Bratronicích.

Autosemě se opravdu moc nedařilo, Milan s Robertem skončili 3. a Kuba s Tomášem až 4. Největší překvapení byl Kubův start se Zuzkou v kategorii PM a nebýt poničeného auta, mohli se velmi dobře umístit, bohužel skončili až 5.

24.4.2009         VYSTAVUJEME V LETŇANECH
Od 24. do 26.4. si můžete prohlédnout oba naše speciály na výstavě Auto Praha na výstavišti v Letňanech - expozice ÚAMK.
Budeme zde nejen my, ale pozván je také Mára Vodrážka a Jirka Klasna.
Na sobotu se připravuje polygon, kde se budou prezentovat všechny čtyři závodní speciály.
Pozor změna, už i v pátek odpoledne se ukážeme na polygonu :-).

12.4.2009 - Další video ve složce videa

Technické problémy z Bělé si vyžádali opravu. Na Semacruiseru 6 se to vzalo odspoda :-)

Celá přední náprava byla repasováná. Také se nám rozpůlil výfuk a tak táta svařoval.

5.4.2009         2.závod MČR - Bělá p. Bezdězem

"Když se nedaří, tak se nedaří", toto heslo vystihuje to, co se v druhém závodě událo.

Závod to byl těžký, nedojeté sekce nebyly nic neobvyklého, nejen kvůli jezdeckým chybám, ale také kvůli technickým problémům. Toto vše přispělo k našemu konečnému umístění. Milan s Robertem i já s Kubou jsme skončili na 3. místě
.

27.3.2009 - Zde je odkaz na stránky ČT, kde je reportáž z offroadu, která běžela v pořadu Svět motorů. Ofroad začíná přibližně od čtrnácté minuty.

26.3.2009 - Další video ve složce videa

15.3.2009         1.závod MČR - Bělá p. Bezdězem

První závod sezóny je za námi. Autosema slaví ohromný úspěch, vyhráli jsme vše, co jsme mohli. Milan s Robertem na Protosemě 7 vyhráli v kategorii Prototype. Ve své premiéře Kuba s Tomášem vyhráli na Semacruiseru 6 kategorii Modified. Celý triumf Autosemy dovršilo 2. místo Kuby se Zuzkou v kategorii Modified se ztrátou pouhopouhých dvou trestných bodů.

Foto, reportáž a POZOR I VIDEO ZDE

22.2.2009 Zimní příprava Protosemy 7

- Poslední okamžiky před dokončením

!!!!!!!Zábavné video z prvních otáček motoru!!!!!!!

Práce se blíží ke zdárnému konci, zbývá dodělat přední masku a několik drobností

motor se na několikátý pokus podařilo nastartovat, teď už běží bez problémů

pohled na nové výplně boků

přední blatník

zadní blatník

zadní čelo

25.1.2009 Zimní příprava Protosemy 7

Pomalu ale jistě se práce blíží ke konci. ALE po příjezdu táty z kongresu v Německu přibyla na Protosemě další práce - je potřeba udělat ruční brzdu, ta však nesmí být ovládaná elektricky

Změny v pravidlech jsou k nalezení ZDE

po dílně byly rozvěšeny různé části výplní, které byly nastříkány

zadní čelo (vyřezáváno laserem :-))

motor je už skoro hotov, ještě hlavy a různá kolečka, která se v průběhu dní někam zahrabala a teď nejsou k nalezení

18.1.2009 Zimní příprava Protosemy 7

Práce v dílně na Protosemě pokračují, ale chybí při nich záznamová technika, a proto je fotek málo a také jsou v horší kvalitě

krásně vyčištěný blok motoru usazený na převodovce

protosema 7 potřebovala zkrášlit, to zajistily malé, ale velmi hezké blatníky

Při úpravách Protosemy se Milan s Robertem pustili do rozebrání brzd, ze kterých vypadla přibližně tuna bahna   :-)

Marek Michal pro České slovo dne 29.3.2001 :

„…A po závodech necháme děti,  aby si v přiměřeném terénu vyzkoušely za volantem opravdového teréňáku řidičské umění. Možná se v dalších letech zdokonalí a začnou také závodit“.

Tato slova se po osmi letech potvrdila. Sezonu 2009 budeme vedle Milana s Robertem v Protosemě 7 jezdit my (Jakub a Tomáš) v Semacruiseru 6. Výjimkou bude účast na Eurotrialu, kde by měl jet opět táta s Kubou.

Také Zuzka Sedláčková uvažuje o spolujezcování, ale ještě není pevně rozhodnutá s kým a jestli vůbec bude jezdit.

S novým rokem přichází i nový vzhled stránek a také modernizace obsahu o což se budou starat Kuba s Tomášem. ".... držíme jim palce"

Vznikla i nová rubrika "videa" kam se budeme v průběhu dalších měsíců snažit vložit ještě nějaké to video.